Aktualności


"Artystyczna Prowansja"

30 01 2017

Wycieczka do Prowansji w dniach 30.04 - 7.05.2017.

Prosimy o rozpropagowanie naszej propozycji wśród potencjalnie zainteresowanych znajomych. Zwiększa to szansę zebrania się minimalnej grupy i realizacji proponowanych 'Wypraw ze sztuką'! Dziękujemy w imieniu wszystkich Miłośników Sztuki.


„Artystyczna Prowansja”

STUTTGART, ORANGE, AWINION, ARLES, NIMES, AIX-EN-PROVENCE, MARSYLIA, MEDIOLAN, VADUZ

30 kwietnia – 7 maja 2017 r. (niedziela-niedziela) - wycieczka autokarowa – 8 dni

UWAGA! Wyjazd z Warszawy w sobotę 29 kwietnia 2017 o godz. 21.00

Początek maja 2017 roku chcemy wykorzystać na niezapomnianą wyprawę, naszym celem będzie malownicza Prowansja. To region gdzie prawie przez rok świeci słońce! Nie dziwi zatem, że kochali Prowansję malarze. Jej krajobrazy odnajdziemy w dziełach Cézanne’a i Vincenta van Gogha, który twierdził, że właśnie w Prowansji odkrył „wysoką żółtą nutę” dla swoich słoneczników. Burzliwą historię tego regionu można tropić w wielu miejscach. Zatem zobaczymy najwspanialsze zabytki starożytne z czasów rzymskich m.in. amfiteatry w Nîmes i Arles, łuk triumfalny w Orange, Maison Carrée w Nîmes i słynny akwedukt Pont-du-Gard. Będzie okazja do podziwiania zabytków średniowiecznych, wśród nich Pałacu Papieży w Awinionie. Nie zabraknie wizyt w muzeach i na wystawach, np. zobaczymy wielką retrospektywę Alice Neel, jednej z najważniejszych figuratywnych malarek amerykańskich XX wieku. Odwiedzimy Marsylię, gdzie podziwiać będziemy panoramę wybrzeża Morza Śródziemnego. Skosztujemy wspaniałej kuchni i wina o niepowtarzalnym smaku. Gwarantujemy bogactwo przeżyć i inspiracji sztuką różnych epok, a wszystko na tle wiosennych pejzaży jednego z najpiękniejszych regionów Europy. Jak zwykle czekają też Państwa świetne wykłady i prezentacje …Zapraszamy

Dzień 1 – niedziela – 30 kwietnia -

UWAGA - wyjazd z Warszawy w sobotę 29 kwietnia 2017 o godz. 21.00 Miejsce - parking autobusowy przed Kinoteką przy Pałacu Kultury, przystanki na trasie przejazdu do ustalenia (proponowane okolice Łodzi, Wrocławia)

STUTTGART Staatsgalerie -wystawa „Przebudzenie Flory. Arcydzieła z kolekcji Arthura i Hedy Hahnloser-Bühler” Wystawa prezentuje 100 dzieł najważniejszych artystów przełomu XIX / XX wieku m.in. Maneta, Renoira, van Gogha, Cézanne’a, Bonnarda i Matisse’a. Prace pochodzą z prywatnej kolekcji szwajcarskiej, która zgromadzona jest w Villi Flora w Winterthur, ale od długiego czasu niedostępnej dla publiczności. Wystawy czasowe są jedyną okazją zobaczenia tych wyjątkowo wysokiej klasy dzieł.

Dzień 2 – poniedziałek – 1 maja

ORANGE - zabytki starożytne m.in. rzymski teatr i łuk triumfalny oraz średniowieczne uliczki dawnej stolicy księstwa Oranii.

PONT DU GARD - trzypiętrowy odcinek rzymskiego akweduktu biegnącego z Uzes do Nimes zbudowanego przez Rzymian w latach 26-16 p.n.e.

Dzień 3 – wtorek – 2 maja

NIMES – kryje jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów rzymskich dla ponad 20 000 osób, świątynię La Maison Carrée o niemalże idealnych greckich proporcjach, a obok niej zaprojektowane przez Normana Fostera muzeum Carré d'art. W cetrum średniowiecznej plątaniny uliczek - Musée des Beaux Arts - wystawa „A Different Way To Move, minimalismes New York (1960-1979)”.

VILLENEUVE-LES-AVIGNON - Musée Pierre-de-Luxembourg, w którego kolekcji znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów średniowiecznych – „Koronacja Marii” autorstwa Enguerranda Quartona.

Dzień 4 – środa – 3 maja

AWINION - artystyczne, pełne średniowiecznego czaru, otoczone murami obronnymi „miasto papieży”, Palais des Papes (Pałac Papieski), znany z piosenki most Pont Saint-Bénézet (most św. Benedykta), katedra Notre-Dame-des-Domes, starówka i muzea: Musée du Petit Palais, Musée Calvet

SAINT-REMY-DE-PROVENCE – spacer po mieście m.in. szpital, w którym leczył się Vincent van Gogh

Dzień 5 – czwartek – 4 maja

ARLES – jeden z najważniejszych ośrodków Prowansji od czasów rzymskich, zatem nie dziwi tu rzymski amfiteatr Les Arenes oraz piękna średniowieczna katedra St. Trophime. Oczywiście powędrujemy szlakiem Vincenta Van Gogha, czyli dotrzemy do Espace Van Gogh i Fondation Vincent Van Gogh Arles (wystawa „Alice Neel: peintre de la vie moderne”).

MONTMAJOUR- Abbaye Saint-Pierre

GILLES-DU-GARD - kościół Saint-Gilles

Dzień 6 – piątek - 5 maja

MARSYLIA – malownicze miasto wrośnięte w śródziemnomorskie wybrzeże, pełne zaskakujących kontrastów, Musée des Beaux-Arts oraz Musée Cantini MuCEM, czas relaks i kolację w Starym Porcie.

AIX-EN-PROVENCE Spacer po Cours Mirabeau, pięknym zacienionym bulwarze z fontannami i kawiarniami, elegancki Place d'Albertas z fontanną, Place de l'Hôtel de Ville z wieżą zegarową i ratuszem, katedra Saint-Sauveur, Musée Granet, L'atelier Cézanne - pracownia malarska słynnego postimpresjonisty, Fondation Vasarely - muzeum poświęcone głównemu przedstawicielowi sztuki optycznej.

Dzień 7 – sobota – 6 maja

SAINT-MAXIMIN-LA-SAINTE-BAUME – gotycki kościół znany z przechowywania relikwii Marii Magdaleny. Przejazd autostradą wzdłuż Lazurowego Wybrzeża.

MEDIOLAN – program niespodzianka zależny od czasu, ale Katedra z wyjściem na dach obowiązkowa!

Dzień 8 – niedziela – 7 maja Przejazd przez Alpy i Szwajcarię

VADUZ – krótki postój w stolicy Księstwa Lichtensteinu i Muzeum Sztuki ….dla chętnych ;) Przyjazd do Warszawy po 24.00 lub później.

 

Program nie prezentuje dokładnie kolejności zwiedzania i może ulec zmianie. Bieżące informacje na stronie www.artdone.pl w zakładce ‘Wyprawy ze sztuką’. Pytania i ustalenia dotyczące organizacji – Monika Wałkowska – kontakt@wyprawyz.pl lub monika@studiolektorskie.pl

2850 PLN* (cena gwarantowana przy grupie 40 osób)

Cena przy 35 osobach 2990 PLN/os*

*możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego 620 PLN

Wycieczka będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 35 osób.

Świadczenia ujęte w cenie: • opieka pilota • opieka historyka sztuki • 7 noclegów w pokojach 2-osobowych: 1 na terenie Francji, 2 w centrum Awinionu, 1 w Arles, 2 w Aix-en -Provence, 1 we Włoszech • 7 śniadań w hotelach • transport autokarem LUX – 2 kierowców • zestaw audioguide • ubezpieczenie turystyczne AXA - NNW, KL.

Opłaty dodatkowe: Podane ceny wstępów są orientacyjne i w dużej mierze zależne od indywidualnych zniżek. - szacowane ceny biletów normalnych do wszystkich muzeów, dla osoby dorosłej : 170 € - ceny biletów ulgowych (osoby poniżej 26 lat): 140 € - ceny biletów ulgowych (osoby poniżej 18 lat): 100 € - posiłki (oprócz śniadań) we własnym zakresie, możliwość korzystania z obiadokolacji zamawianych przez pilota – cena około 15-20 € na osobę za posiłek

Opłaty w euro za wstępy do proponowanych muzeów oraz za deklarowane obiadokolacje zostaną zebrane na początku wycieczki.

Informacje dodatkowe: • DEKLARACJE UCZESTNICTWA, prosimy wysłać do Moniki Wałkowskiej - adres mailowy kontakt@wyprawyz.pl, w razie problemów monika@studiolektorskie.pl • Kolejność zgłoszeń ma znaczenie przy wyborze miejsca w autokarze. • Informacje dotyczące konta, terminu wpłaty zaliczki i drugiej raty oraz link do ankiety otrzymają osoby bezpośrednio zainteresowane tym wyjazdem po przesłaniu deklaracji. Deklaracja jest wstępną rezerwacją miejsca, natomiast potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki. • Ostateczna cena zależna jest od wielkości zebranej grupy. • Po zebraniu się grupy, zapisujemy na listę rezerwową. • Wyjazd zostanie potwierdzony najpóźniej do 1 marca 2017.

Organizatorzy:

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim. Prowadzi cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzi bloga poświęconego sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Monika Wałkowska – pilot wycieczek z kilkunastoletnim stażem, współorganizatorka wycieczek tematycznych związanych z jej pasjami m.in. sztuką, muzyką, architekturą, ogrodnictwem.

Przy organizacji tej wyprawy współpracujemy z Biurem Podróży INVITATIO. "Biuro Podróży INVITATIO od 25 lat spełnia marzenia o podróżach swoich klientów. Jest członkiem-założycielem Warszawskiej Izby Turystyki i firmą o mocno ugruntowanej pozycji na rynku turystycznym. Zajmujemy się głownie organizacją wczasów wypoczynkowych dla seniorów, zielonych szkół dla dzieci, wycieczkach objazdowych „szytych na miarę”, wyjazdami edukacyjnymi oraz zimowiskami narciarskimi we Włoskich Dolomitach."

Wspomagają nas:

Publiczne Ognisko Plastyczne w Grodzisku Mazowieckim – www.popkolor.com

Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży - www.tim.edu.pl Fundacja Arttransfer - www.arttransfer.pl

ZAPRASZAMY :)